NBA: Έφερε την... ανατροπή στους Μπακς ο Αντετοκούνμπο (photos+video) - ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Συμβαινει τώρα

Home Top Ad

Σάββατο 23 Δεκεμβρίου 2017

NBA: Έφερε την... ανατροπή στους Μπακς ο Αντετοκούνμπο (photos+video)

NBA: Έφερε την... ανατροπή στους Μπακς ο Αντετοκούνμπο (photos+video)Καθοριστική ήταν η παρουσία του Γιάννη Αντετοκούνμπο στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τους Χόρνετς, καθώς οι Μπακς κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν τη νίκη 109-104 στο Μιλγουόκι.

Οι «σφήκες» ήταν σταθερά μπροστά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και μάλιστα στην τρίτη περίοδο είχαν ανοίξει την διαφορά στους 12 πόντους. Όμως, στα τελευταία λεπτά, ο «Greek Freak» σήμανε την ανατροπή για τους γηπεδούχους, σημειώνοντας έξι πόντους στο σερί 9-0 που έκαναν τα «Ελάφια» και έφτασαν στη νίκη.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ τελείωσε τον αγώνα με 26 πόντους, 7 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο σε περίπου 37 λεπτά, αλλά πρώτος σκόρερ ήταν ο Κρις Μίντλετον με 28 πόντους, ενώ εξαιρετική ήταν και η παρουσία του Έρικ Μπλέντσο με 24 πόντους και 10 ασίστ.