«Ύβρις, άτη, νέμεσις, τίσις» έγραψε χαρακτηριστικά ο ιδιοκτήτης του ΣΚΑΪ με τη λέξη «νέμεσις» να αναφέρεται στο περιστατικό που έγινε πέρσι στη Λεωφόρο, όταν ο Βλάνταν Ίβιτς είχε αποχωρήσει τραυματίας από το γήπεδο μετά από κουτάκι μπύρας που δέχθηκε στο κεφάλι.
Πάντως λίγα λεπτά αργότερα οπαδοί του τριφυλλιού με αφορμή το γεγονός ότι ο Παναθηναϊκός οδεύει προς τα... βράχια, λόγω του γεγονότος ότι ο Αλαφούζος έχει σταματήσει να χρηματοδοτεί την ομάδα, αν και παραμένει μεγαλομέτοχος της, ξεσπάθωσαν εναντίον του.