Super League: Στην κορυφή ο ΠΑΟΚ - ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Συμβαινει τώρα

Home Top Ad

Τρίτη 21 Νοεμβρίου 2017

Super League: Στην κορυφή ο ΠΑΟΚ

Στην Τούμπα έπαψε το εφετινό αήττητο του Ατρόμητου, καθώς ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε 2-1 (με ανατροπή) της ομάδας των δυτικών προαστίων της Αθήνας στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.
Οι Μακεδόνες έφτασαν την ΑΕΚ στην κορυφή, αφήνοντας το συγκρότημα του Περιστερίου ισόβαθμο του Ολυμπιακού στους 20 βαθμούς, δηλαδή έναν πόντο πίσω από τους «Δικέφαλους».
Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι αιφνιδίασε τους γηπεδούχους ανοίγοντας το σκορ στο 22ο λεπτό με κεφαλιά του 20χρονου Στρούγγη, που υπέγραψε το πρώτο επαγγελματικό συμβόλαιό του πριν από τρεις ημέρες, στο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Ατρόμητου!
Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 44ο λεπτό με πέναλτι, για τον καταλογισμό του οποίου διαμαρτύρεται η ομάδα του Ατρομήτου.
Ο Βιεϊρίνια ευστόχησε στο 45΄ και έδωσε ψυχολογία στην ομάδα του, η οποία έφτασε τελικά στη νίκη με το γκολ του Τζάλμα Κάμπος στο 71΄, με την μπάλα να έχει κοντράρει και στον Ούμπιδες. naftemporiki.gr