Καλά μαντάτα για Λούκας Μπογέ.
Μπορεί ο Αργεντινός εξτρέμ (μπορεί να αγωνιστεί και στη γραμμή κρούσης) ακολούθησε ατομικό και στην προπόνηση της Τετάρτης, αλλά η κατάστασή του παρουσιάζει βελτίωση το τελευταίο χρονικό διάστημα.
Όσο κυλούν οι ημέρες βάζει μεγαλύτερη ένταση στις προπονήσεις, ώστε να τεστάρει τις αντοχές του και μέχρι στιγμής δεν έχει νιώσει κάποια ενόχληση. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να υπάρχει αισιοδοξία στην Ένωση ότι θα αποφευχθεί η επέμβαση στους κοιλιακούς, όπως αναφέρεται στην «Ώρα των Σπορ».
Το… τεστ της Παρασκευής θα είναι κρίσιμο, όπως έχει αναφέρει και από την Τετάρτη ο Κώστας Κετσετζόγλου στον ΣΠΟΡ FM 94,6. sport-fm.gr