Η Τότεναμ πήρε το στέμμα της Ρεάλ Μαδρίτης - ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Συμβαινει τώρα

Home Top Ad

Πέμπτη 2 Νοεμβρίου 2017

Η Τότεναμ πήρε το στέμμα της Ρεάλ Μαδρίτης

Η Τότεναμ που διέλυσε 3-1 την Ρεάλ Μαδρίτης όχι μόνο την πέταξε στη 2η θέση, αλλά... υπέγραψε και δυο αρνητικά ρεκόρ για την "βασίλισσα". Την ίδια ώρα που η Σίτι του Πέπ έκανε παρέλαση στην Νάπολι με ...4άρα! Κατά τα άλλα πάλι έβρεξε γκολ το...βραδυ, στην 2η ημέρα της 4ης αγωνιστικής του Championς League.
Συμβαίνει και στα καλύτερα σπίτια. Η Ρεάλ Μαδρίτης ταξίδεψε στην Αγγλία με σκοπό να κερδίσει πίσω την χαμένη της... αυτοπεποίθηση, όμως φεύγει εντελώς... τσαλακωμένη. Η Τότεναμ μπήκε "δαιμονισμένα" και με δυο γκολ του Ντέλε Άλι στο 26' και το 56' πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων.

Ο Έρικσεν έκανε το 3-0 στο 65', για να βάλει το γκολ της... τιμής ο συνήθης ύποπτος Κριστιάνο Ρονάλντο στο 80ο λεπτό. Το κακό για την Ρεάλ είναι... τριπλό. Από τη μία πλευρά η βαθμολογική απώλεια (έπεσε στην 2η θέση) και από την άλλη δυο αρνητικά ρεκόρ στην ιστορία της!

Η "βασίλισσα" μετρούσε 30 σερί αγώνες δίχως ήττα στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ και στον 31ο... κάηκε από την Τότεναμ. Εκτός από αυτό, η Ρεάλ γνώρισε την πιο βαριά ήττα της στους ομίλους από το 2008 και το 2-0 κόντρα στην Γιουβέντους.

Μεγάλο το κακό για την Ρεάλ Μαδρίτης που στο πρωτάθλημα Ισπανίας έχασε την Κυριακή 2-1 από την Χιρόνα με... ανατροπή(!!) και πλέον η απόσταση από την κορυφή και την Μπαρτσελόνα έφτασε τους οκτώ πόντους.

Στην νότια Ιταλία και συγκεκριμένα στη φλογισμένη έδρα της Νάπολι, η σούπερ φορμαρισμένη Σίτι του Γκουαρντιόλα έριξε 4 γκολ (2-4) στους "παρτενοπέι" που το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν κάποια στιγμή στο β΄ημίχρονο σε 2-2.

Παρεμπιπτόντως οι δύο... αγγλίδες, Τότεναμ και Σίτι, εξασφάλισαν ήδη την προκρισή τους στους 16 της διοργάνωσης και την φάση των νοκ άουτ αναμετρήσεων

Στο Άνφιλντ και σε καρμπόν αγώνα με εκείνο του Σαββάτου με την Χαντερσφιλντ, η Λϊβερπουλ αφού έμεινε στο 0-0 στο α΄ ημίχρονο κι  έχασε ξανά πέναλτι (αυτή την φορά μοιραίος εκτελεστής δεν ήταν ο Σαλαχ αλλά ο Μίλνερ),επικράτησε με το ίδιο σκορ(3-0) της Μάριμπορ.

Μεγάλο μάτς έγινε στο β΄ημίχρονο του Ντραγκάο, με την Λειψία να ισοφαρίζει γρήγορα αλλά στην συνέχεια να δέχεται δύο γκολ απο τους "δράκους" του Σέρτζιο Κονσεϊσάο

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα γκολ της Τετάρτης στο Τσάμπιονς Λιγκ:

ΣΕΒΙΛΛΗ - ΣΠΑΡΤΑΚ ΜΟΣΧΑΣ 2-1: 1-0 (30' Λενγκλέ), 2-0 (60' Μπανέγα) , 2-1 (78' Ζε Λουίς)

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ - ΜΑΡΙΜΠΟΡ 3-0 (49' Σαλάχ), 2-0 (64' Τσαν), 3-0 (90' Στάριτζ)

ΝΑΠΟΛΙ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ 2-4: 1-0 (21' Ινσίνιε), 1-1 (34' Οταμέντι), 1-2 (48' Στόουνς), 2-2 (62' Ζορζίνιο), 2-3 (69' Αγκουέρο), 2-4 (93' Στέρλινγκ)

ΣΑΧΤΑΡ - ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ 3-1: 0-1 (12' Γέργκενσεν), 1-1 (14' Φερέιρα), 2-1 (17' Μάρλος), 3-1 (68' Μάρλος)

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ - ΑΠΟΕΛ 1-1: 1-0 (29' Γκερέιρο), 1-1 (51' Ποτέ)

ΤΟΤΕΝΑΜ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ 3-1: 1-0 (26' Άλι), 2-0 (56' Άλι), 3-0 (65' Έρικσεν), 3-1 (80' Ρονάλντο)

ΠΟΡΤΟ - ΛΕΙΨΙΑ 3-1: 1-0 (13' Ερέρα), 1-1 (48' Βέρνερ), 2-1 (62' Αμπουμπακάρ), 3-1 (93' Περέιρα)